fbpx

Ekologiczne Instalacje fotowoltaiczne

Nowoczesne instalacje
fotowoltaiczne

Fotowoltaika to tania i ekologiczna energia na co dzień!

O fotowoltaice

Jak to działa fotowoltaika?

Instalacja fotowoltaiczna jest to zestaw niezbędnych urządzeń, którego celem jest wyprodukowanie prądu elektrycznego z energii słonecznej. Jest to najbardziej dostępne źródło energii, można z niej korzystać niemal wszędzie. Ilość pozyskanej energii zależy od intensywności promieniowania słonecznego padającego na powierzchnię instalacji. Promieniowanie jest zmienne i zależy od pory dnia, pory roku, stanu atmosfery (ilości pyłów) oraz od lokalizacji instalacji (szerokości geograficznej).

Na instalację składają się panele fotowoltaiczne, falownik (inwerter) i zabezpieczenia prądowe. Całość podpięta jest pod dwukierunkowy licznik energii elektrycznej umożliwiający rozliczenie, który Operator Sieci Elektroenergetycznej wymienia na swój koszt. Panele fotowoltaiczne pochłaniają fotony światła słonecznego i przetwarzają go w prąd stały. Płynie on do falownika, a ten przetwarza go w prąd zmienny wykorzystywany w domu. Wytworzoną energię elektryczną zużywamy na własne potrzeby, a nadwyżka magazynowana jest w sieci. Dzięki czemu możemy wykorzystać ją później, nocą lub w okresie zimowym, ograniczając w ten sposób rachunki za prąd do minimum. Do monitorowania instalacji fotowoltaicznej służy przyjazna aplikacja, która umożliwia kontrolowanie zużycia i magazynowania energii za pośrednictwem telefonu lub komputera.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

O fotowoltaice

Czy to się opłaca?

Oczywiście! Inwestycja w instalację fotowoltaiczną pozwala na duże oszczędności w rachunkach za prąd, a przy odpowiednim doborze mocy instalacji może pozwolić na całkowitą rezygnację z wykorzystania energii elektrycznej kupowanej z sieci. Średni okres zwrotu inwestycji to 7-8 lat, a żywotność instalacji wynosi 25-30 lat, w ciągu których sami produkujemy energię elektryczną na własne potrzeby z Odzyskiwanych Źródeł Energii. Dbamy w ten sposób nie tylko o własne kieszenie, ale również o ochronę środowiska naturalnego zmniejszając zostawiany przez nas “ślad węglowy”. Jeśli potrzebujesz bardziej szczegółowych informacji zachęcamy do przesłania zapytania wypełniając formularz.

Dlaczego MY?

Nasz system

System pracuje bezobsługowo i bezawaryjnie. Zapewniamy całodobowy monitoring pracy Twojej instalacji oraz serwis.

Dlaczego My?

Nasi dostawcy

Budujemy tylko z najlepszych materiałów i podzespołów od nawiększych światowych producentów .

Obszar naszego działania

Działamy na terenie
całej Polski!

Interesuje Cię fotowoltaika, pompy ciepła lub folie grzewcze? Działamy nie tylko na terenie miejscowości: Konin, Ślesin, Rzgów, Rychwał, Golina, Kleczew, Kramsk, Licheń, Mikorzyn, Powidz, Sompolno, Kalisz, Poznań. Obszarem naszego działania jest cała Polska. Instalacje fotowoltaiczne to nasza specjalność! Dołącz do słonecznej rewolucji i przestań przepłacać za prąd!

fotowoltaika konin
fotowoltaika
FOTOWOLTAIKA
pompy ciepła
POMPY CIEPŁA
ładowarki do samochodów elektrycznych
STACJE ŁADOWANIA
audyt energetyczny Ocieplenie termoizolacja
TERMOMODERNIZACJA