Ekologiczne Instalacje fotowoltaiczne

Nowoczesne instalacje
fotowoltaiczne

Fotowoltaika to tania i ekologiczna energia na co dzień!

O fotowoltaice

Jak działa fotowoltaika?

Instalacja fotowoltaiczna jest to zestaw niezbędnych urządzeń, którego celem jest wyprodukowanie prądu elektrycznego z energii słonecznej. Jest to najbardziej dostępne źródło energii, można z niej korzystać niemal wszędzie. Ilość pozyskanej energii zależy od intensywności promieniowania słonecznego padającego na powierzchnię instalacji. Promieniowanie jest zmienne i zależy od pory dnia, pory roku, stanu atmosfery (ilości pyłów) oraz od lokalizacji instalacji (szerokości geograficznej).

Na instalację składają się panele fotowoltaiczne, falownik (inwerter) i zabezpieczenia prądowe. Całość podpięta jest pod dwukierunkowy licznik energii elektrycznej umożliwiający rozliczenie, który Operator Sieci Elektroenergetycznej wymienia na swój koszt. Panele fotowoltaiczne pochłaniają fotony światła słonecznego i przetwarzają go w prąd stały. Płynie on do falownika, a ten przetwarza go w prąd zmienny wykorzystywany w domu. Wytworzoną energię elektryczną zużywamy na własne potrzeby, a nadwyżka magazynowana jest w sieci. Dzięki czemu możemy wykorzystać ją później, nocą lub w okresie zimowym, ograniczając w ten sposób rachunki za prąd do minimum. Do monitorowania instalacji fotowoltaicznej służy przyjazna aplikacja, która umożliwia kontrolowanie zużycia i magazynowania energii za pośrednictwem telefonu lub komputera.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

O fotowoltaice

Czy to się opłaca?

Oczywiście! Inwestycja w instalację fotowoltaiczną pozwala na duże oszczędności w rachunkach za prąd, a przy odpowiednim doborze mocy instalacji może pozwolić na całkowitą rezygnację z wykorzystania energii elektrycznej kupowanej z sieci. Średni okres zwrotu inwestycji to 7-8 lat, a żywotność instalacji wynosi 25-30 lat, w ciągu których sami produkujemy energię elektryczną na własne potrzeby z Odzyskiwanych Źródeł Energii. Dbamy w ten sposób nie tylko o własne kieszenie, ale również o ochronę środowiska naturalnego zmniejszając zostawiany przez nas „ślad węglowy”. Jeśli potrzebujesz bardziej szczegółowych informacji zachęcamy do przesłania zapytania wypełniając formularz.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Dlaczego MY?

Nasz system

System pracuje bezobsługowo i bezawaryjnie. Zapewniamy całodobowy monitoring pracy Twojej instalacji oraz serwis.

Dlaczego My?

Nasi dostawcy

Budujemy tylko z najlepszych materiałów i podzespołów od nawiększych światowych producentów .

Obszar naszego działania

Działamy na terenie
całej Polski!

Interesuje Cię fotowoltaika, pompy ciepła lub folie grzewcze? Działamy nie tylko na terenie miejscowości: Konin, Ślesin, Rzgów, Rychwał, Golina, Kleczew, Kramsk, Licheń, Mikorzyn, Powidz, Sompolno, Kalisz, Poznań. Obszarem naszego działania jest cała Polska. Instalacje fotowoltaiczne to nasza specjalność! Dołącz do słonecznej rewolucji i przestań przepłacać za prąd!

fotowoltaika konin
fotowoltaika konin
FOTOWOLTAIKA
pompy ciepła konin
POMPY CIEPŁA
ładowarki do samochodów elektrycznych
STACJE ŁADOWANIA
audyt energetyczny konin
TERMOMODERNIZACJA