magazyny energii

Wyprodukowana w instalacji fotowoltaicznej energia elektryczna może być skierowana do systemu magazynowania lub do sieci elektroenergetycznej z wykorzystaniem inwertera. Dobrze dobrany system magazynowania energii przechowuje nadwyżkę energii uzyskaną przez system fotowoltaiczny w celu późniejszego wykorzystania. Dzięki takiemu rozwiązaniu wyprodukowana energia jest dostępna na żądanie: wieczorem, w nocy lub w pochmurny dzień. Systemowi magazynowania energii użytkownik instalacji fotowoltaicznej zawdzięcza pełną niezależność od cen energii elektrycznej oraz to, że zużywa własny, ekologiczny prąd w zależności od potrzeb.

Magazyn energii umożliwia przechowywanie energii wyprodukowanej przez Twoją instalację fotowoltaiczną oraz bezpieczne i nieprzerwane zasilanie domu w przypadku awarii sieci energetycznej. Jesteś odporny na wszelkie awarie zasilania, anomalie pogodowe oraz inne niespodziewane wydarzenia. Funkcja backup – uruchamia ponownie zasilanie w ciągu ok. 40 ms. ME może również współpracować z agregatami prądotwórczymi.

Jeśli nie posiadasz magazynu energii i oddajesz wyprodukowany prąd bezpośrednio do sieci energetycznej, wraca do Ciebie tylko 80% lub 70%. Dzięki magazynom cała energia zostaje z Tobą!

Od czego zależy cena Magazynu energii?

 • mocy jakiej potrzebujesz
 • skomplikowania montażu i podłączenia
 • specjalnych życzeń i potrzeb klienta

Co bierzemy pod uwagę przy doborze parametrów magazynu energii?

 • moc falownika
 • sprawność maksymalną
 • pojemność baterii
 • ilość cykli ładowania/rozładowania baterii
 • okres gwarancji

Magazyny Energii powinny być zabezpieczone przed przeciążeniami i zwarciami. Dobrze jeśli posiada również zabezpieczenia antywyspowe umożliwiające odłączenie się od sieci energetycznej i pracę w układzie wyspowym – off-grid.
Magazyny mogą być łączone. Dzięki temu mogą pracować w instalacjach 2 i 3 fazowych oraz zwiększać moc i pojemność użytkową.

Czy magazynowanie energii jest opłacalne?

Tak, nowoczesne magazyny litowo-jonowe nie są już takie drogie, a przy tym są bardzo wydajne. Główną zaletą jest zapewnienie bezpieczeństwa zasilania na wypadek awarii, zwiększenie autokonsumpcji w instalacjach fotowoltaicznych i wspomaganie zasilania urządzeń wymagających dużych mocy np. stacje ładowania samochodów elektrycznych.

Ile potrzebuję miejsca na magazyn energii?

Wystarczy wolna powierzchnia ok. 2m2 dla umieszczenia urządzenia. Najlepiej do tego celu sprawdzają się pomieszczenia techniczne np. garaż lub kotłownia. W przypadku gdy magazyn jest uzupełnieniem istniejącej instalacji fotowoltaicznej, najczęściej montowany jest w pobliżu inwertera fotowoltaicznego. Warunkiem jest temperatura w zakresie 10-30 °C, brak zapylenia i dużej wilgotności. Baterie litowo-jonowe najlepiej pracują w w/w temperaturach. Praca poza tym zakresem powoduje spadek wydajności, a temperatury poniżej 0 i powyżej 50°C będą powodowały wyłączenie magazynu. Domowe litowo-jonowe magazyny energii przystosowane są do pracy wyłącznie wewnątrz pomieszczeń.

Montaż magazynu energii wymaga uprawnień i musi wykonać go przeszkolony monter. Zajmuje kilka godzin, ale nie wymaga robót budowlanych.

Jak duży magazyn potrzebuję do użytku domowego?

To zależy od tego jak duże są wobec niego oczekiwania i jaką rolę ma spełniać. Najczęściej magazyn wykorzystywany jest w celu zapewnienia bezpieczeństwa w momentach braku zasilania z sieci energetycznej. Wówczas wielkość magazynu jest definiowana okresem autonomiczności zasilania tj. jak długo mają działać urządzenia, które będą z niego zasilane. Inaczej jest w przypadku, gdy magazyn dobieramy do instalacji fotowoltaicznej w celu zwiększenia autokonsumpcji lub np. do wspomagania ładowania samochodu elektrycznego. Najczęściej w instalacjach domowych sprawdzają się magazyny o wielkości 3-10 kWh.

Jaką żywotność mają magazyny energii?

Prawidłowo eksploatowane mogą posłużyć nawet 20 lat.

Czy mając magazyn energii i instalacje fotowoltaiczną mogę się rozliczać z energii jako prosument?

Zainstalowanie magazynu energii nie zmienia naszego statusu. Nadal możemy wysyłać energię do sieci i odbierać ją w innym terminie. Nasza instalacja stanie się wtedy bardziej ekonomiczna, bo nadwyżki zmagazynujemy u siebie, a tylko to co już nie zmieści się w magazynie, trafi do sieci.

Zastosowanie paneli słonecznych wraz z magazynem energii pozwala na wyprodukowanie 100% energii Twojego zapotrzebowania energetycznego i obniżenie rachunków za prąd praktycznie do zera!

Jeśli interesują Państwa magazyny energii lub planują Państwo ich montaż zapraszamy do kontaktu z naszym doradcą technicznym.

magazyny energii elektrycznej z Fotowoltaiki

Czym są magazyny energii
i kiedy zamontować.

Używaj taniej i ekologicznej energii na co dzień!

Jeśli nie posiadasz magazynu energii i oddajesz wyprodukowany prąd bezpośrednio do sieci energetycznej, wraca do Ciebie tylko 70%!

Magazyn energii

Czy jest potrzebny?

Magazyn energii umożliwia przechowywanie energii wyprodukowanej przez Twoją instalację fotowoltaiczną oraz bezpieczne i nieprzerwane zasilanie domu w przypadku awarii sieci energetycznej. Jesteś odporny na wszelkie awarie zasilania, anomalie pogodowe oraz inne niespodziewane wydarzenia
Jeśli nie posiadasz magazynu energii i oddajesz wyprodukowany prąd bezpośrednio do sieci energetycznej, wraca do Ciebie tylko 80% lub 70%. Dzięki ME cała energia zostaje z Tobą!

Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

magazyny energii - dobór

Co bierzemy pod uwagę przy doborze parametrów magazynu mocy?

Przy doborze parametrów magazynu energii należy uwzględnić:

 • moc falownika
 • sprawność maksymalną
 • pojemność baterii
 • ilość cykli ładowania/rozładowania baterii
 • okres gwarancji

Magazyn Energii powinien być zabezpieczony przed przeciążeniami i zwarciami. Dobrze jeśli posiada również zabezpieczenia antywyspowe umożliwiające odłączenie się od sieci energetycznej i pracę w układzie wyspowym – off-grid.

Jeśli potrzebujesz szczegółowych informacji prześlij zapytanie, korzystając z formularza lub zadzwoń do naszego doradcy technicznego.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Magazyn energii

W czym pomożemy?

Przeanalizujemy Twoje potrzeby i stabilność zasilania z sieci energetycznej na tej podstawie dobierając optymalną wielkość magazynu energii.
Zaprojektujemy i zamontujemy magazyn energii w Twoim domu zapewniając profesjonalną obsługę i serwis. Dobrze funkcjonujący magazyn nie wymaga obsługi i przywraca zasilanie w razie awarii w ciągu ok. 40 ms.

fotowoltaika konin
FOTOWOLTAIKA
pompy ciepła konin
POMPY CIEPŁA
ładowarki do samochodów elektrycznych
STACJE ŁADOWANIA
audyt energetyczny konin
TERMOMODERNIZACJA

Obszar naszego działania

Działamy na terenie
całej Polski!

Interesują Cię magazyny energii, stacje ładowania samochodów elektrycznych, fotowoltaika, pompy ciepła lub folie grzewcze? Działamy nie tylko na terenie miejscowości: Konin, Ślesin, Rzgów, Rychwał, Golina, Kleczew, Kramsk, Licheń, Mikorzyn, Powidz, Sompolno, Kalisz, Gniezno, Poznań. Obszarem naszego działania jest cała Polska. Instalacje fotowoltaiczne to nasza specjalność! Dołącz do słonecznej rewolucji i przestań przepłacać za prąd!

fotowoltaika konin
Kategorie: